tablica informacyjna

Tablica informacyjna towarzyszy ludzkości od zarania dziejów

Można powiedzieć, że narodziny znaków i tablic są tak stare jak istnienie człowieka na planecie. Od początku świata stosowane były różne rodzaje znaków informacyjnych, każdy z nich skutecznie służył celom informacyjnym. Wraz z odkryciem brązu i żelaza, człowiek zaczął używać tych materiałów do umieszczania szyldów i tablic z informacjami.

Zewnętrzne tablice informacyjne

Za pomocą zewnętrznej, odpornej na warunki atmosferyczne tablicy ogłoszeń można z łatwością stworzyć widoczny punkt zawierający ogłoszenia i informacje o bezpieczeństwie na budowie. Sama tablica informacyjna może być używana jako jednostka naścienna. Natomiast po zamontowaniu na wspornikach – może być używana jako wolnostojąca jednostka.

Tablice ogłoszeń na placu budowy są przydatne do skutecznego przekazywania informacji na temat bezpieczeństwa, zarówno dla pracowników, jak i gości wizytujących. Tablice informacyjne nadają się do przekazywania informacji dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy, takich jak zasady bezpieczeństwa na placu budowy oraz lokalizacja ważnych miejsc, osób czy też dróg ewakuacyjnych.

Zobacz również: Mała architektura miejska

Uniwersalne rozwiązania są najlepsze

Wysokiej jakości tablice mogą być stosowane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, co czyni je uniwersalnym rozwiązaniem dla każdej firmy czy imprezy.

Duża wewnętrzna tablica informacyjna powinna zawierać plakat z ustawą o bezpieczeństwie i higienie pracy, oraz uchwyty na dokumenty, na których znajdują się kluczowe informacje dotyczące zasad obowiązujących w danym miejscu. Informacje te powinn uwzględniać pierwszą pomoc, zagrożenia pożarem oraz bezpieczeństwo i higienę w miejscu pracy.

Tablica informacyjna pomaga upewnić się, że wszyscy pracownicy i odwiedzający plac budowy są w pełni świadomi obowiązujących zasad i procedur.

Warto pamiętać, że tablice na placu budowy powinny być produkowane z najwyższej jakości, trwałych materiałów, zaprojektowanych tak, aby wytrzymywały wymagające warunki atmosferyczne.

Zobacz również: Ławki parkowe, miejskie i ogrodowe

Drewniana tablica informacyjna

Nic nie zastąpi tradycyjnego odczucia piękna, jakie daje prawdziwe drewno. Materiał ten dobrze wkomponowuje się w środowisko wiejskie. Nie tylko jest przyjemny dla oka, ale również jest odporne na warunki atmosferyczne i wodę, nie korodują i nie niszczą, a także oferują wiele korzyści dla użytkownika.

Tablice są utrzymywane w nieskazitelnym stanie, ponieważ nie odbarwiają się w słońcu, nie zatrzymują wilgoci i nie cierpią na pleśń, jak to często ma miejsce w przypadku tablic na bazie włókien lub pokrytych tkaniną.

Zobacz również: Nowoczesne uliczne kosze na śmieci jako element architektury miejskiej

Tablica a RODO

W przypadku tablicy informacyjnej na budowie – nie jest wymagana zgoda osób, których dane znajdują się na tej tablicy. Tablice budowlane są w pełni zgodne z RODO, pod warunkiem, że przetwarzanie danych jest zgodne z zasadami ustawy. Należy trzymac się kilku zasad – minimalizować przekazywane dane, dane musza być prawidłowe, zgodne z prawem oraz przejrzyste. Muszą zapewniac integralnośc i poufnośc.

Zobacz również: Słupki ogrodzeniowe

Wypełniona tablica informacyjna – jak powinna wyglądać

Tablice pozwalają wygonie przedstawić dokumenty dotyczącę ważnych zasad, certyfikaty i informacje, np polityka otwartych drzwi, polityka BHP firmy, certyfikaty ubezpieczeniowe, formularze zgłoszeniowe, lista kontaktów w nagłych wypadkach, polityka pierwszej pomocy, plan przeciwpożarowy, itp.

Informacje, które może zawierać tablica to m.in:

– marka firmy i komunikat o bezpieczeństwie

– oznakowanie bezpieczeństwa

– posiadacze dokumentów

– ramki ekspozycyjne

– punkty pierwszej pomocy

– stacje do czyszczenia szkła

– stacje płukania oczu

Zobacz również: Donice ogrodowe i materiał ich wykonania — który jest najlepszy?

Plac budowy i prawo

Przy dużej liczbie pracowników może być trudno zapewnić, że każdy nosi odpowiednie środki ochrony osobistej w miejscach, gdzie są one wymagane.

Wiele krajów ma prawny wymóg, aby właściciele placów budowy umieszczali na nich pewnego rodzaju znaki bezpieczeństwa. Aby zachować zgodność z lokalnymi przepisami i regulacjami, należy przeprowadzić ocenę ryzyka i zainstalować znaki, które informują pracowników i społeczeństwo o zagrożeniach na Twoim placu budowy.

Znaki informacyjne na placu budowy są niezwykle przydatne z wielu różnych powodów, innych niż zachowanie zgodności z lokalnym prawem i przepisami. Mogą one pomóc w promowaniu poczucia bezpieczeństwa zawodowego na Twoim placu budowy i mogą oferować porady, instrukcje i wskazówki, które pomogą zwiększyć wydajność pracy.

Zobacz również: Prawo budowlane, a mała architektura

Ceny tablic informacyjnych

Tablice, dostępne są w niestandardowych rozmiarach, pasujących do każdej przestrzeni, drukowane są w jednym kolorze lub w pełnym kolorze przy użyciu trwałych, odpornych na działanie promieniowania UV farb utwardzanych promieniami UV i dostępne są w różnych materiałach. Z tej przyczyny cena tablicy informacyjnej będzie się róznicować w zalezności od stopnia personalizacji i użytych materiałów.

tablica informacyjna

Tablica swoistą wizytówką firmy

Wygląd zewnętrzny placu budowy reprezentuje nie tylko sam projekt, ale całą branżę. Ważne jest, aby na placu budowy znajdowały się ważne informacje, które pomogą promować pozytywny wizerunek branży.

Zobacz również: Stojak na rowery — rodzaje i zalety

Zobacz inne artykuły:

14 marca 2020

Dobra wiata autobusowa jest niezbędnym elementem każdego udanego miejskiego systemu transportu zbiorowego. To, co czyni ją dobrą to właściwości, ...

4 marca 2020

Rowery powinny być przechowywane w odpowiednich warunkach, dlatego przyda się właściwy stojak. To produkt tak szeroki, że każdy znajdzie stojak ...

1 marca 2020

Z dumą informujemy, że projekt Smart BHLS Transoceânica Corridor autorstwa Guto Indio da Costa otrzymał prestiżową nagrodę IF Design Award 2020 w ...

21 lutego 2020

Architekt pracuje przy planowaniu i projektowaniu budynku lub konstrukcji. Architekci potrafią analizować koncepcje lub pomysły swoich klientów i ...

21 lutego 2020

Obecnie urbanistyka jest jedną z najpotrzebniejszych nauk, gdy weźmie się pod uwagę fakt, jak duża część ludności świata obecnie żyje w miastach ...

21 lutego 2020

Prawo budowlane jest ustawą normalizująca i określającą czynności z dziedziny projektowania, budowania, rozbiórki oraz nadzoru budynków. Każdy ...